Pre-intermediate هستید یا Intermediate؟

Pre-intermediate هستید یا Intermediate؟

رایگان دانلود کنید

تعیین سطح و مشاوره رایگان

0 نظر
توضیحات نظرات (5)

سلام. من آزاده مبشر هستم و این پست را برای کمک به شما نوشته ام تا بتوانید تعیین کنید که سطح زبان تان دقیقا چیست و به چه نوع آموزشی نیاز دارید.

 فایل پی دی اف این پست را به صورت رایگان دانلود کنید. این فایل حاوی 50 تست گرامر و واژگان انگلیسی است و پاسخ های خودتان را با پاسخ های صحیح انتهای این پست چک کنید. در صورتیکه تعداد پاسخ های صحیح شما بین 0 تا 35 مورد باشد سطح شما Pre-Intermediate یا به عبارتی پیش متوسط است و در صورتیکه بین 36 تا 50 پاسخ صحیح داشته باشید سطح شما Intermediate یا متوسط است.

اگر Pre-Intermediate باشید در صورت شرکت در آزمون آیلتس (به شرط اطلاع از نحوه برگزاری آزمون و آشنا بودن با فرمت آیلتس و داشتن آمادگی قبلی) نمره Overall ای بین 4 الی 5 کسب می کنید و دانش زبانی شما چیزی در حد مطالب کتاب 1 تا 2 مجموعه American English File  می باشد. شما با مطالعه و یادگیری کتاب شماره 3 این مجموعه می توانید سطح تان را یک سطح بالاتر برده و به Intermediate برسانید اما پیش از آن بهتر است به سرفصل های کتاب 1 و 2 این مجموعه نگاهی بیندازید تا متوجه شوید که آیا روی مطالب این دو کتاب به اندازه کافی تسلط دارید یا خیر. در صورت عدم تسلط باید روی این دو کتاب کار کنید و در صورت داشتن تسلط کافی, می توانید به سراغ کتاب شماره 3 بروید.
در صورتیکه سطح زبان شما Intermediate یا متوسط باشد دانش زبانی تان چیزی حدود کتاب شمار 2 تا 3 مجموعه American English File است و در صورت شرکت در آزمون آیلتس (به شرط اطلاع از نحوه برگزاری آزمون و آشنا بودن با فرمت آیلتس و داشتن آمادگی قبلی) نمره Overall ای بین 5 الی 6.5 کسب می کنید. شما با مطالعه و یادگیری کتاب شماره 4 این مجموعه می توانید سطح تان را یک سطح بالاتر برده و به Upper-Intermediate برسانید. اما پیش از آن بهتر است به سرفصل های کتاب 2 و 3 این مجموعه نگاهی بیندازید تا متوجه شوید که آیا روی مطالب این دو کتاب به اندازه کافی تسلط دارید یا خیر. در صورت عدم تسلط باید روی این دو کتاب کار کنید و در صورت داشتن تسلط کافی, می توانید به سراغ کتاب شماره 4 بروید.
افرادی که در سطح Intermediate  قرار دارند می توانند از همین حالا خودشان را برای آزمون آیلتس آماده کنند. برای شروع دوره های آیلتس از
اینجا کارتان را شروع کنید.

در صورتیکه سوالی دارید یا به مشاوره نیاز دارید همینجا در بخش نظرات سوال تان را بپرسید تا در اسرع وقت پاسخ بدهم.

آزاده مبشر

پاسخ های صحیح

 

 1. b
 2. a
 3. a
 4. b
 5. c
 6. a
 7. a
 8. c
 9. b
 10. b
 11. b
 12. b
 13. d
 14. a
 15. b
 16. a
 17. d
 18. d
 19. b
 20. b
 21. c
 22. a
 23. d
 24. d
 25. b
 26. b
 27. a
 28. b
 29. c
 30. d
 31. a
 32. b
 33. b
 34. d
 35. b
 36. b
 37. d
 38. c
 39. a
 40. b
 41. a
 42. b
 43. c
 44. c
 45. b
 46. c
 47. a
 48. c
 49. c
 50. b

5 نظر

تصویر کاربر
محمود کرمی

سلام.خسته نباشید .از حضرت عالی کمال تشکر را دارم .ویدیو استفاده از فیلم را جهت تقویت زبان را دیدم .قبل شما با دو نفر از همکاران شما چت داشتم .خدمت شما عارضم که انگیزه من چون مربی چندین ساله رانندگی هستم .الان حدود یک سال است دنبال یادگیری زبان هستم که آموزش به انگلیسی داشته باشم .حالا توی این روشها گم شدم .و جهت گیری یادگیری ندارم .حالا.نمیدانم.چه بگویم ۵۰۴.۱۱۰۰ را حفظ کردم .یادم رفتند .کلی ویدیو دانلود کردم.سریال اکسترا را میبینم .اما خیلی کند هستم .بهتره سر شما بیشتر درد نیاورم .انشال..راهنمایی بفرمایید

تیم فنی پرفکت یور انگلیش

سلام جناب کرمی
اگه مدت زیادیه که از آموزش مستقیم انگلیسی فاصله گرفتید و سطح زبان تون رو نمیدونید توصیه میکنم ابتدا یکی از آزمون های تعیین سطح رو شرکت کنید و سطح تون مشخص بشه بعد همینجا پیام بذارید راهنمایی تون میکنم که چه کار کنید

تصویر کاربر
@msbgh

36 پاسخ صحیح داشتم:)

تیم فنی پرفکت یور انگلیش

سلام دوست عزیز
میتونید وارد لینک زیر بشید و توضیحات بیشتری بخونید:

http://perfectyourenglish.net/%DA%A9%D8%B3%D8%A8-%D9%86%D9%85%D8%B1%D9%87-8-%D8%AF%D8%B1-%D8%A2%DB%8C%D9%84%D8%AA%D8%B3-%D8%A2%DA%A9%D8%A7%D8%AF%D9%85%DB%8C%DA%A9-270.html

 

تصویر کاربر
حمید

با سلام و تشکر از استاد محترم، با عرض پوزش سه سوال طولانی و وقت گیر دارم که پیشاپیش بابت اینکه وقت ارزشمند خود را صرف آن خواهید کرد عذرخواهی می کنم. ابتدا اینکه، آیا با توجه به اینکه بر تقویت پایه زبانی تأکید دارید، به نظر شما بعد از پایان دوره ترمیک intermediate، دوره upper-interm رو هم به صورت ترمیک (یعنی غیر مرتبط به آیلتس) انجام داده و سپس فراگیری مهارت های آیلتس را شروع کنیم یا اینکه بعد از پایان دوره intermediate بلافاصله وارد یادگیری مباحث آیلتس شویم. به عبارت دیگر نیازی به مطالعه انگلیسی عمومی در سطح بالای متوسطه وجود دارد یا آموزش های آیلتس در سطح متوسط به بالا ما را از آموزش های دیگر مرتبط به این سطح بی نیاز می کند. سوال دوم اینکه اگر این آموزش گرامر 16 جلسه را تهیه کنیم، آیا نیازی به کتاب هایی مثل grammar in use advance یا Undrestanding and Using English Grammar - Betty Azar وجود دارد؟ به طور دقیق تر مثلا 100 درصد وقت مربتط با گرامر خود را تمرکز دهیم به این آموزش 16 جلسه ای یا زمان لازم را دو نیم کرده و بخشی از آن را به این دو منبع هم اختصاص دهیم؟ امیدوارم پرسشم رو روان مطرح کرده باشم. پرسش سوم اینکه در بعضی سایت ها خوانده ام که مثلا برای افزایش نیم نمره آیلتس به 300 ساعت مطالعه نیاز هست. واقعا همین طور هست؟ ذهن من نمی تواند یک موضوع را هضم کند. از یک طرف مثلا یک پکیج آموزشی داریم که 60 جلسه آموزش می دهد و قرار است این آموزش نمره 6 تا 8 را پوشش دهد. از طرف دیگر مثلا برای دو نمره باید 1200 ساعت مطالعه کرد. ذهن من کمی گیج شده و نمی توانم این دو را به هم وصل کنم. آیا 60 جلسه آموزش می تواند واقعا چنین میزانی از نمره را پوشش دهد. آیا 1200 ساعت مطالعه برای دو نمره به آموزشی بیش از این 60 جلسه نیاز ندارد؟ آیا اصلا واقعا باید برای نیم نمره باید 300 ساعت مطالعه کرد؟ چون در صورت درست فرض کردن هر دو مورد، این گونه می شود که هر جلسه حدود 20 ساعت تمرین نیاز دارد. خواهشمندم پاسخی بدهید و ما را از وحشت بیرون بیاورید.

تیم فنی پرفکت یور انگلیش

سلام آقای حمید عزیز
اگه برای آزمون آیلتس عجله ندارید بهتون توصیه میکنم که حتما روی زبان عمومی تون به اون شیوه ای که گفتم کار کنید یعنی روی کتاب های Work Book یک متد مثل امریکن اینگلیش فایل از استارتر تا اخر کتاب 5 کار کنید و حتما سر هر تمرینی هرچقدر هم که مطمئن هستید از پاسخ, پاسخ هایی که خودتون نوشتید رو با پاسخنامه که در انتهای کتاب معلم هست مقایسه کنید. هر مورد ایراد داشتید, هایلایت کنید بعدا دوره کنید و اگه مبحثی بود که کلا توش مشکل داشتید به کتاب student همون متد رجوع کنید ببینید مبحثش چیه. مطالعه کنید بخش گرامر مربوطه رو و از نو تمرینات رو حل کنید. متد امریکن فایل برای هر کتاب یه نرم افزار آزمون هم داره یعنی شما یه درس کامل کتاب رو که تموم میکنید تست داره بابت اون درس اون رو هم انجام میدید و هر جا اشتباه پاسخ دادید زیر اون سوال بهتون آدرس میده که باید کجای کتاب رجوع کنید تا اون مطلب رو یاد بگیرید. 
در مورد سوال دوم تون باید بگم که در دوره 16 جلسه ای گرامر ویژه آیلتس به صورت کاربردی سعی کردم کاربرد گرامر انگلیسی در اسپیکینگ و رایتینگ آیلتس رو آموزش بدم و بعد در ویدیوهای آموزش اسپیکینگ, لیسنینگ, ریدینگ و رایتینگ آیلتس و مجله خوانی مدام ارجاع میدم به همون 16 ویدیو. در انتهای هر ویدیو هم یه سری تمرین ساده و همچنین پیشرفته وجود داره که باید مدت ها روشون کار کنید. در مورد منابع دیگه باید بگم بیشتر تدریسم از روی منبع Grammar for IELTS هست. مطلب در همه منابع یکسانه. چیزی که شما باید در زمان آمادگی برای آیلتس بهش بپردازید اینه که مدام سعی کنید گرامر رو به صورت کاربردی بیارید توی اسپیکینگ و رایتینگ تون بنابراین نظر من اینه خودتون رو در منابع غرق نکنید. مراجعه به بیش از یک منبع مثل داشتن بیش از یک مدرس هست و مثال معروف Too many cooks spoil the broth براتون اتفاق می افته. هل نشید. اول بررسی کنید منبعی رو که باهاش راحت هستید انتخاب بکنید و همون رو ادامه بدید تا آخر. این منابعی که گفتید همشون خوب هستن اما استفاده از همشون به صورت همزمان کار درستی نیست. اصل و اساس آیلتس اینه که شما بتونید به صورت عملی از دانش واژگان و  گرامرتون استفاده کنید به نحوی که شایسته نمرات بالا باشید. هر منبعی که شما رو به این هدف برسونه منبع خوبیه.
در مورد سوال سوم تون بله صحیحه اما تجربه اش رو داشتم شاگردانی داشتم که نمره آیلتس شون 5 یا 5.5 بود و با 1 ماه و نیم کلاس تونستن به نمره 6 یا 6.5 در بعضی موارد برسن اما چطور؟ این طور که اونها دانش زبانی داشتن فقط نمیدونستن چطور به کارش ببرن. مثلا زمان ماضی نقلی و ماضی بعید رو بلد بودن اما تو رایتینگ و اسپیکینگ شون فقط حال و گذشته ساده به کار میبردن. این افراد زمان زیادی لازم ندارن اما یه وقت هایی هست که شخص دانش زبانی رو نداره و بلد نیست یه جمله به زمان ماضی نقلی بسازه خب آموزش ماضی نقلی که قرار نیست 300 ساعت برای این آدم طول بکشه. آموزش یه باره این شخص میتونه و در واقع باید چندین بار اون آموزش رو دوره و تماشا کنه تا براش جا بیفته. اون 300 ساعتی که شما شنیدید تمرین این شخصه وگرنه مگه گرامر چیه که بخواد این قدر طول بکشه؟ اگه کلاس خصوصی بردارید هر جلسه تشریف میبرید پیش مدرس و ایشون همون درس رو هی براتون تکرار میکنه خب شما این تکرار رو خودتون انجام بدید که پول کلاس خصوصی ندید بیخودی. اون 300 ساعت زمانی هست که باید بگذره چون یه مسئله مهم که باید بدونید و من در دوره گرامرم و دوره های دیگم توضیح میدم اینه که شما به محض یادگیری یه مبحث گرامری روش تسلط پیدا نمیکنید و نمیتونید تو آیلتس به کارش ببرید. یعنی چی؟ یعنی شما امروز ماضی نقلی رو فرضا یاد میگیرید دو سه ماه زمان میره تا این قدر این ماضی نقلی رو تو جملات مختلف مجلات و تو فیلم ها و...بشنوید و بخونید تا Second nature بشه براتون و راحت و بدون فکر کردن تو اسپیکینگ و رایتینگ به کار ببریدش. آیلتس مثل کنکور نیست که حفظ کنید نمره بگیرید. شراط آزمون طوریه که شما فقط و فقط نمره چیزی رو کسب میکنید که بابتش وقت گذاشتید و براتون کامل جا افتاده و به صورت طبیعی و ناخودآگاه در اسپیکینگ و رایتینگ به کار میبرید. اینه که زمان میبره نه خود آموزش.
بهتون توصیه میکنم دوره مجله خوانی رو داشته باشید و خودتون کاری که من تو ویدیوی مجله خوانی انجام میدم رو انجام بدید و همچنین یه ویدیو درباره نحوه تماشای فیلم برای تقویت زبان تولید کردم که رایگانه لطفا اون رو هم تماشا کنید و انجام بدید. اگه خواهان نمره خوبی هستید باید وقت بذارید و وقت گذاشتن فقط تمرین حل کردن نیست باید مجله و روزنامه بخونید و فیلم تماشا کنید. یه وقت هایی افرادی رجوع میکنن بهم میگن من فرصتم کمه دو ماه دیگه باید امتحان آیلتس بدم و وقت تماشای سریال ندارم و صد البته نمره دلخواهشون رو هم کسب نمیکنن. باز هم متاسفانه به دلیل تبلیغات دروغین "6 ماهه آیلتس بگیرید" بعضی موسسات خیلی از افراد این کارو میذارن لحظه آخر و مطمئنا دچار مشکل میشن اگر هم دیدید کسی 6 ماهه نمره دلخواهو گرفته حتما پایه زبانی خوبی داشته, دانش زبانیش خوب بوده یهو تو 6 ماه موفق نشده. در نمره بندی های آیلتس از 6 به بالا هر نیم نمره یعنی سطح بالاتری از دانش کاربردی زبان نه دانش حفظی برای همین زمان میبره. اون زمان زمان تدیس نیست زمان تمرینه.
امیدوارم تونسته باشم پاسخ سوالتون رو بدم

تصویر کاربر
حمید ن

با عرض سلام و تشکر از زحمات شما. من پکیج گرامر را امشب خواهم خرید و اقدام به مطالعه آن خواهم کرد. فقط چند سوال داشتم: 1. من از 50 سوال تعیین سطح 49 سوال را درست جواب دادم. 40 سوال گرامر را کاملا درست پاسخ دادم و از 10 سوال لغت فقط سوال آخر را غلط جواب دادم. بخاطر اینکه از تعیین سطح خودم مطمئن شوم در تعیین سطح سایت دیگری اگر اشتباه نکنم با نام oxford placement هم شرکت کردم که در اون حدود 200 بود شامل 100 سوال گرامر و 100 سوال لیسنینگ که مجموعا 152 سوال را درست جواب دادم که نمره من را advance و IELTS 6.5 تخمین زد. با این حال من حس می کنم نقطه قوت من در سوالات تستی هست. یعنی خارج از حوزه تستی واقعا حس می کنم توانایی هام خیلی خیلی کم هست. می تونم دست و پا شکسته درباره برخی مسائل صحبت کنم یا با هزار و یک ایراد گرامری چیزی بنویسم، اما همون دانشی رو که در ازمون تستی جواب می دهم نمی توانم در حالت عادی به کار ببرم. آیا این وضع طبیعی هست؟ مجموعا اینکه با این نمرات و این توصیفات شرایط تمرکز روی مهارت های آیلتس رو از نظر شما دارم؟ 2. پیشتر برنامه من کسب آیلتس 7 طی هشت ماه بود، اما اخیرا برنامه ام شده کسب آیلتس 6 طی دو ماه و نیم. به نظر شما این مدت وقت کافی برای کسب این نمره هست؟ با وقت تقریبا آزاد در طول روز؟ 3. خواهشا آموزش های رایتینگ رو هر آماده کنید. ما ایرانی ها خیلی روی رایتینگ مشکل داریم! با تشکر.

تیم فنی پرفکت یور انگلیش

سلام حمید جان,
ببینید تعیین سطح ها هیچ وقت صد در صد نیستن بلکه به صورت حدودی سطح شما رو نشون میدن. و درست متوجه شدید اون سطحی که با تست های چند گزینه ای مشخص میشه با سطح واقعی شما در کاربرد عملی زبان تفاوت داره. در واقع امتحان های تعیین سطح, سطح زبان بالقوه شما رو نشون میدن. اینکه مثلا یه تستی به شما بگه سطح تون در حد نمره 6.5 آیلتسه یعنی دانش بالقوه کسب این نمره رو دارید اما معناش این نیست که حتما الان اگه تو آزمون شرکت کنید نمره تون 6.5 میشه.
تست های تعیین سطح شباهت زیادی به کنکور ما دارن یعنی دانش حفظی ما رو میسنجن و دانش واقعی تو آزمونی مثل آزمون آیلتس مشخص میشه. برای به فعل درآوردن این دانش بالقوه شما باید انگلیسی رو به شکل کاربردی یاد بگیرید و چیزی که سعی کردم در دوره گرامر و بقیه دوره های آموزشیم ارائه کنم همین استفاده کاربردی از انگلیسیه. شما دوره رو شروع کنید متوجه میشید که چطور میشه به صورت کاربردی انگلیسی رو یاد گرفت و استفاده کرد. در مورد اینکه این وضع طبیعیه یا نه بله طبیعیه با مدل آموزش هایی که اکثرا در معرضش قرار میگیرن طبیعیه که دانش زبانی شون بیشتر حفظی باشه تا کاربردی.
در مورد کسب نمره آیلتس, اگه تهران تشریف دارید در یکی از مراکزی که آزمون ماک آیلتس برگزار میکنن ثبت نام کنید و قبل از شروع دوره های آموزشی من, نمره آیلتس تون رو ببینید. بعد هر 1 ماه یه بار یه آزمون ماک بدید و زمانی که ثبت نام برای آزمون واقعی آیلتس انجام دادید خیلی خوبه یه ماه مونده به آزمون هفته ای یه بار ماک بدید. این جوری در جو آزمون قرار میگیرید و به طور نسبی هم میتونید پیشرفت خودتون رو بسنجید. حتما قبل از شروع دوره ماک بدید
در مورد رایتینگ هم چشم بعد از عید دوره رایتینگ رو هم شروع میکنم

مبشر

 

تصویر کاربر
حمید ن

سلام و تشکر. میشه بر حسب تجربیات خودتون و شاگردانتون که احتمالا از آنها آگاهی دارید، بفرمایید کدوم آموزشگاه ها رو برای آزمون ماک تایید می فرمایید؟ چون در سایت هر آموزشگاه که برویم ماشاالله هر کدام خود را بهترین آموزشگاه می داند. آدم واقعا گیج می شود.

تیم فنی پرفکت یور انگلیش

سلام 
بله حتما. تا جایی که میدونم و شاگردانم آزمون دادن تا اینجا آفرینش هم برخورد خوبی با مشتری داشته هم تعداد شرکت کننده ها در آزمون هاش زیاده و همین باعث میشه بیشتر اون جو آزمون رو حس کنید. چند نفر از شاگردانم حدود دو سال پیش تجربه بدی از ایرانمهر داشتن اما اخیرا یکی از بچه ها ایرانمهر هم آزمون داده راضی بوده گزارش خوبی هم از آزمون بهش دادن. شهریه آفرینش تا جاییکه میدونم پایین تر از ایرانمهره.

نظری بگذارید