امید

سلام.
من کلاس زبان زیاد رفتم. از بچگی چندبار رفتم و هی ول کردم بعد یک مدت. چون خیلی با کلاس زبان ها حال نمیکردم. تا اینکه چهار سال پیش رفتم کلاس زبان سفیر. انصافا خیلی خوب بود و مکالمه زیاد کار میکردند.اما یک مشکلی که بود این بود که فقط خود هنرجو ها با هم حرف میزدیم و معلم نمیومد تک تک حرفامون رو بررسی کنه و ایراداتمون رو بگیره. و تا میومدیم تکون بخوریم میدیدیم میانترم و پایان ترم شده و باید سریع(کم کیفیت) بخونیم تا اماده شیم برای امتحان.  خلاصه نه به این دلایل بلکه به خاطر اینکه دانشجو بودم و نمیتونستم در کلاس های حضوری شرکت کنم، این رو هم ول کردم?.

تا اینکه حدود ۳ سال پیش از طریق یکی از رفقای دانشگاه با دوره های خانم مبشر آشنا شدم. سه نفری باهم دیگه از ۵ دقیقه در روز شروع کردیم و باعث دلگرمی هم بودیم. اما چون اونها هدفشون واقعا یادگیری زبان نبود، کنار کشیدن بعد چند ماه.اما من چون واقعا میخوام زبان یاد بگیرم، ادامه دادم. 

اشتباه من این بود که در سایت به خانم مبشر گزارشِ کارهایی که برای زبان میکردم رو نمیدادم تا ایشون خودشون مستقیما راهنمایی و مشاوره بدن.

اما چند ماه پیش تصمیم گرفتم گزارش هم بدم. تازه متوجه شدم که باید خیلی زودتر در کلاس های مکالمه ی آنلاین ایشون هم شرکت میکردم?. تا قبلش فقط ویدیو های آموزشی کتاب امریکن انگلیش فایل رو میدیدم و برای همین سرعت پیشرفتم خیلی کم و ناقص بود. ولی خب ماهی رو هروقت از اب بگیری تازه ست. تا الان ۴ بار در این کلاس انلاین هم شرکت کردم. فوق العاده ست. شک نکنید بهترین راه تقویت مکالمه همینه. چون برای یک فرد مبتدی مکالمه با موضوع آزاد یکم کار سختیه، این کار رو با توضیح دادن اتفاقاتی که در فیلم داره میفته؛ انجام میدیم. از همه مهم تر اینکه خود استاد هم مستقیما باهاتون صحبت میکنن و ایراداتتون هم میگن. برخلاف کلاس های زبان.

خلاصه به نظرم اول ویدیو هایی که در سایت هست رو ببینید تا با طریقه ی یادگیری زبان آشنا بشید. و این فکر غلط رو بزارید کنار که بخواید یک شبه زبانتون خوب بشه. حتی اگر کلاس زبان هم میرید، روزی نیم ساعت یا ... زبان بخونید. نه فقط شب امتحان و برای امتحان?.

من علاوه بر زبان، چیز های زیاد دیگه ای هم از خانم مبشر یاد گرفتم. مهم ترینش طریقه ی ایجاد عادت بود که این کار رو با ایجاد عادت زبان خوندن شروع کردم.

از خانم مبشر و همچنین شمایی که این پیام رو خوندی تشکر میکنم. ببخشید که طولانی شد?