چطوری تقریبا رایگان به خارج سفر کنیم؟

آموزش زبان انگلیسی با پرفکت یور اینگلیش

می‌خواهید تقریبا رایگان به خارج سفر کنید؟ می‌دانم، می‌دانم که فکر می‌کنید همچین چیزی غیرممکن است. اما نگران نباشید. این جایی که قرار است به شما معرفی کنم تقریبا رایگان است. برویم سر اصل مطلب. وب‌سایتی که برای این کار به شما معرفی می‌کنم workaway.info است. این وبسایت که در سال 2003 بنیانگذاری شد کمک می‌کند تا افرادی را که مشتاق سفرهای خارجی هستند با میزبان‌های خارجی آشنا کند. مسافرین، در ازای کار، می‌توانند به طور رایگان در کنار میزبان‌ها زندگی کنند. همه تصاویری که در این وبسایت ملاحضه می‌کنید تصاویر واقعی هستند.

وورک اوی یک پایگاه داده از خانواد‌ها، NGOها، سازمان‌های خیریه و پروژه‌هایی است که در طول سال‌ها عضو این سایت شده‌اند. این سازمان‌ها در کشورهای مختلف دنیا وجود دارند و به دنبال افراد داوطلب هستند تا در انجام کارهای مختلف به آنها کمک کنند. نمونه‌های کارهای داوطلبی شامل تدریس زبان انگلیسی، فرانسه، آلمانی، باغبانی، مراقبت از حیوانات، نظافت، آشپزی و کشاورزی می‌شود.

در ازای انجام این کارها شما به صورت رایگان در اتاقی که برایتان فراهم می‌شود می‌خوابید و سه وعده غذا در روز می‌خورید و می‌توانید خودتان را غرق در زبان خارجی‌ای کنید که در آن محیط صحبت می‌شود. در حال حاضر بیش از 14 هزار میزبان از 130 کشور دنیا در این وبسایت عضوند.

چطور می‌شود از این وب‌سایت استفاده کرد؟

اول باید ثبت نام کنید. و یک پروفایل برای خودتان بسازید که در آن به مهارت‌ها و سوابق کاری‌تان اشاره می‌کنید. سپس می‌توانید فهرست میزبان‌ها را بررسی کنید که در کشورهای مختلف قرار دارند و برای کسب اطلاعات بیشتر با آنها تماس بگیرید. اگر دوست داشته باشید در کشور خاصی جستجو کنید می‌توانید این کار را در این وبسایت انجام بدهید. شما می‌توانید به میزبان‌های مورد نظرتان ایمیل بزنید و با آنها چت کنید تا بفهمید که آیا مناسب شما هستند یا خیر.

میزبان‌ها باید اطلاعاتی در مورد خودشان برای شما فراهم کنند .بگویند چه نوع کار داوطلبانه‌ای از شما انتظار دارند و بگویند چه امکاناتی در اختیار شما قرار می‌دهند و انتظار دارند چه نوع افرادی مهمان‌شان باشند.

چقدر باید بپردازم؟

تقریبا هیچ. یک عضویت دو ساله برای یک فرد تنها 23 یورو و برای یک زوج یا دو دوست 30 یورو تمام می‌شود.

چه مقدار باید کار کنید؟

به طور معمول 4 الی 5 ساعت در روز و 5 روز در هفته در ازای غذا و اتاق.

چقدر می‌توانم در آنجا بمانم؟

در واقع هیچ محدودیتی برای مدت اقامت وجود ندارد اما معمولا از شما انتظار می‌رود که حداقل 2 هفته در کنار میزبان‌تان بمانید. هرچند اغلب اوقات می‌توانید هر چند ماه که دلتان خواست آنجا بمانید.

آیا می‌توانم درآمدی هم داشته باشم؟

از میزبان به میزبان فرق می‌کند. اما نباید انتظار کسب درآمد داشته باشید. به یاد داشته باشید که هدف کار کردن در ازای جا و غذا است. اگرچه بعضی از میزبان‌ها مقداری پول تو جیبی یا کمیسیون هم می‌دهند.

این وبسایت دارای بالاترین میزان کیفیت و امنیت است

اگرچه در هنگام سفر همیشه امنیت مهم است و باید آن را جدی بگیرید. این وبسایت صرفا مسئول برقراری ارتباط میان میزبان‌ها و داوطلبین است و هر نوع قرار و مداری که بین شما و میزبان ایجاد شود خودتان مسئول آن هستید. فقط باید یک بلیط رفت و برگشت به مقصد تهیه کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر و آشنایی با جزئیات این نوع سفر این ویدیو را تماشا کنید

سبد خرید