به چه دلیل ممکن است امتحان PTE مناسب شما باشد؟

آموزش زبان انگلیسی با پرفکت یور اینگلیش

نام این آزمون (PTE) مخفف The Pearson Test of English است. آزمون PTE طی سال‌های اخیر به محبوبیت زیادی دست یافته و افراد شرکت‌کننده در این آزمون آن را در مقایسه با آیلتس دوستانه‌تر می‌دانند. بسیاری تصور می‌کنند که PTE کمتر از دیگر آزمون‌های بین‌المللی زبان انگلیسی ترسناک است و این مسئله دلایلی دارد:

اولین دلیل این است که PTE تماما به صورت کامپیوتری برگزار می‌شود. و این به چند دلیل می‌تواند مفید باشد. اول اینکه چون با شخص دیگری در طول آزمون در ارتباط نیستید استرس‌تان کمتر است. و در زمان برگزاری بخش اسپیکینگ این آزمون شرکت‌کننده می‌تواند به جای توجه به زبان بدن و حالات صورت اگزمینر، روی اسپیکینگ تمرکز داشته باشد.

دومین دلیل این است که آزمون PTE ظرف مدت 3 ساعت به پایان می‌رسد. در آزمون PTE برخلاف آیلتس در یک جلسه کل ۴ مهارت از شما آزمون گرفته می‌شود و باز هم برخلاف آیلتس در طی این ۳ ساعت وقت استراحت هم دارید.

سومین دلیل این است که برنامه‌ریزی برای شرکت در این آزمون سریع و آسان است. برخلاف بسیاری از آزمون‌ها، برای شرکت در آزمون PTE شما می‌توانید ظرف مدت ۲۴ ساعت، تاریخ آزمون خود را تعیین کنید. فایده این مسئله این است که می‌توانید تاریخ و ساعتی را انتخاب کنید برایتان بهتر است. مزیت دیگر PTE این است که ظرف ۵ روز کاری پس از شرکت در آزمون، نتیجه را دریافت می‌کنید و این سریع‌ترین زمان اعلام نتایج در مقایسه با بقیه آزمون‌های زبان انگلیسی است.

سبد خرید