برای آمادگی آزمون آیلتس باید از کجا شروع کنم؟

برای آمادگی آزمون آیلتس باید از کجا شروع کنم؟ اسپیکینگ؟ لیسنینگ؟ ریدینگ یا رایتینگ؟ هیچ کدام!!!

سوال بسیاری از افرادی که خودشان را برای آزمون آیلتس آماده می‌کنند این است که باید از کجا شروع کنند. اکثرا می‌دانند که این آزمون شامل 4 مهارت اسپیکینگ، لیسنینگ،ریدینگ و رایتینگ می‌شود و تصورشان این است که آماده شدن برای آیلتس را باید با یکی از این مهارت‌ها آغاز کنند اما این طور نیست. اگر سطح زبان شما حدودا B1 باشد می‌توانید کم کم خودتان را برای آزمون آیلتس آماده کنید اما این آمادگی با 4 مهارت گفته شده آغاز نمی‌شود بلکه با گرامر آغاز می‌شه. اما چرا با گرامر؟

علت درجا زدن افرادی که بارها نمره یکسانی در آزمون آیلتس کسب می‌کنند

سال‌ها تدریس زبان عمومی و آیلتس باعث شده است بتوانم با اطمینان کامل بگویم نکته اصلی در پیشرفت زبانی افراد، گرامر است. می‌توانید نتیجه آیلتس دسته‌ای از شاگردانم را اینجا ببینید. شما هرچقدر هم که واژگان متنوعی بلد باشید تا زمانی که پایه گرامری‌تان قوی نباشد و ساختار‌های گرامری مختلف را درک نکنید هرگز نمی‌توانید پیشرفت کنید و هرچقدر منابع مختلف را مطالعه کنید درجا می‌زنید. این را می‌توانید از بسیاری از داوطلبین آیلتس که بارها امتحان داده‌اند و نمره‌ یکسانی کسب کرده‌اند بپرسید.

برای شروع باید سطح زبان‌مان در چه حدی باشد؟

اما وقتی صحبت تقویت گرامر برای آیلتس پیش می‌‌آید باید به این مسئله توجه داشت که گرامر آیلتس از پایه نیست. یعنی کسی که خودش را برای آیلتس آماده می‌کند باید حداقل در سطح B1 قرار داشته باشد که در این سطح مطمئنا بسیاری از مباحث گرامری حداقل به گوشش خورده و در موردشان درس‌هایی گرفته و تمرین‌هایی انجام داده است اما در اکثر مباحث گرامری ایراد دارد و نقاط نامفهوم و مبهم بسیاری برایش وجود دارد.

گرامر ویژه آیلتس را با کدام مبحث گرامری باید آغاز کنیم؟

در گرامر ویژه آیلتس ابتدا باید روی زمان‌های انگلیسی کار کرد. زمان‌ها اسکلت گرامر هر زبانی هستند و بدون تسلط روی زمان‌ها هرگز نمی‌توانید ساختارهای گرامری دیگر را فرا بگیرید. مثلا ساختار جملات شرطی، جملات موصولی، کاربرد wish، مودال‌ها همه و همه بر اساس دانشی که در مورد زمان‌ها دارید تدریس می‌شوند. و مثلا اگر با کاربردهای مختلف زمان حال ساده، گذشته ساده و گذشته بعید…. آشنا نباشید هرگز نمی‌توانید جملات شرطی را بیاموزید. بسیاری از افراد تصور می‌کنند یادگیری مباحثی همچون جملات شرطی کار شاق و غیرممکنی است در حالی که این طور نیست و شما می‌توانید با یادگیری درست و اصولی زمان‌ها و سپس انجام تمرینات، یک بار برای همیشه فهم و درک درستی از زمان‌های انگلیسی پیدا کرده و سپس به سراغ مباحث گرامری دیگر مانند جملات شرطی رفته و به راحتی آنها را فرابگیرید. هرچند باید این نکته را هم در نظر داشت که تسلط بر زمان‌ها با یک بار مطالعه امکان‌پذیر نیست و اگر خودتان از روی یک کتاب گرامری به مطالعه می‌پردازید باید هر درس را چندین و چند بار مطالعه کرده و تمرینات مربوطه را نیز چندین بار حل کرده و تحلیل نمایید.

منبعی جامع و کامل برای یادگیری گرامر ویژه آیلتس

پیدا کردن یک منبع جامع و کامل که زمان‌ها را پوشش داده و ساختار‌های گرامری لازم برای کسب نمرات بالا در آیلتس را یکجا آموزش دهد و همچنین به شما بیاموزد که چگونه تمرینات را تحلیل کنید کارساده‌ای نیست. شما می‌توانید با استفاده از ویدیوهای آموزش گرامر ویژه آیلتس که تمرینات پیشرفته آن همراه با تحلیل حل می‌شوند نیاز خود را در زمینه گرامر آیلتس رفع کنید و پس از تسلط بر مباحث تدریس شده بهسراغ یادگیری 4 مهارت آزمون ایلتس بروید.

جهت دانلود رایگان بخش‌هایی از 16 جلسه گرامر ویژه آیلتس اینجا کلیک کنید و برای تهیه پکیج 16 جلسه‌ای اینجا کلیک کنید.

سبد خرید